
De kracht van regeneratieve wol – Pollyanna Moss DDW 2025
In Nederland wordt jaarlijks ruim 1,5 miljoen kilo wol afgedankt. Vaak verbrand of weggegooid. Terwijl deze natuurlijke vezel ooit de basis vormde van onze kleding, is haar waarde door de komst van synthetische alternatieven grotendeels verloren gegaan. Wool: (Re)discovered zet dit materiaal opnieuw in het licht en onderzoekt hoe het een sleutel kan vormen in de transitie naar circulaire en regeneratieve modesystemen.
Met haar werk verbindt Pollyanna ambacht, ecologie en systeemdenken. Ze onderzoekt en maakt textiel met behulp van Nederlandse wol, waarbij ze zowel historische weefgetouwen als computergestuurde machines inzet. Vanuit haar fascinatie voor de oorsprong van materiaal en de rol van herders en schapen in het ecosysteem, streeft ze ernaar de weg naar hyperlokale, regeneratieve productie te verkorten. Haar expertise deelt ze tijdens verschillende momenten in het programma:
Talk: The Case for Regenerative Wool
Een verdiepend gesprek over de toekomst van Nederlandse wol, regeneratieve mode en de kansen voor lokale productie.
🗓 Zaterdag 18 oktober, 11.00 – 12.00 uur
Samen met o.a. Kelly Konings, Oscar Tomico Plasencia en moderator Haiko Huvenaars.
Talk: Closing Reflections – Where Do We Go From Here?
Een collectieve terugblik op de week: wat hebben we geleerd, en hoe gaan we verder met de inzichten rondom duurzaamheid en materiaalregeneratie?
🗓 Zondag 26 oktober, 11.00 – 12.00 uur
En dat was het nog niet! Pollyanna is tijdens de DDW namelijk ook actief betrokken bij workshops in het Wool Lab, waar bezoekers hands-on kennismaken met lokale wolsoorten, textiele technieken en innovatieve toepassingen.
Bezoek Wool: (Re)discovered van 18 t/m 26 oktober 2025 bij New Order of Fashion Lab, Torenallee 22, Eindhoven, en ontdek samen met Pollyanna de toekomst van dit veelzijdige materiaal.
👉 Meer info klik hier.